Osoby, które decydują się na leczenie implantologiczne powinny zdać sobie sprawę z tego, że na sukces takiego leczenia składa się wiele czynników. Leczenie implantologiczne planowane jest przez lekarzy dentystów pod kątem ustalenia warunków kostnych w szczęce/żuchwie, warunków okluzyjnych, jak również tkanki miękkie wokół implantów.

W zabiegach implantologicznych ważne są, poza prawidłową pozycją implantów, odpowiednimi warunkami tkanek miękkich, dobrze dobrane nici chirurgiczne, czy biomateriały. Prawidłowo założone szwy chirurgiczne, z poszanowaniem tkanek miękkich, mają bardzo duży wpływ na końcowy efekt estetyczny leczenia. Dzięki zastosowaniu biomateriałów możliwe jest natomiast podniesienie dna zatoki szczękowej lub regeneracja tkanek, w sytuacji, gdy w danym przypadku występuje duży zanik kostny, niepozwalający na bezpieczne wprowadzenie implantów, bez wykonania dodatkowego zabiegu okołoimplantacyjnego.

Kursy i szkolenia

Lekarze dentyści, aby być na bieżąco z najnowocześniejszą wiedzą medyczna, przechodzą liczne szkolenia z periodontologii i inne kursy stomatologiczne, w trakcie, których uczą się dobierać odpowiednie metody i procedury medyczne do sytuacji w jamie ustnej u danego pacjenta.  Chirurgia miękka, pokrywanie recesji dziąsłowych, przeszczepy tkanek miękkich i inne zabiegi z zakresu mikrochirurgii wymagają ogromnego zaangażowania lekarzy w poszerzanie swojej wiedzy teoretycznej, jak też przede wszystkim umiejętności praktycznych.

Rynek szkoleń medycznych, tym szkolenia stomatologiczne na dzień dzisiejszy obejmuje bogaty wachlarz ofert. Na początek przygody najlepszą inwestycją zaowocują szkolenia implantologiczne warszawa, do tego wraz z rozwojem umiejętności i zapotrzebowania zainteresowaniem lekarzy cieszy się protetyka i okluzja, a wisienką na torcie i zbawczą nauką, która pozwala specjalistom zaoferować jak najlepsze rozwiązania estetyczne tkanek miękkich – są szkolenia z periodontologii i szkolenia z mikrochirurgii, których głównym punktem jest zarządzanie tkankami miękkimi.

Szkolenia dla dentystów

Na wszystkie te potrzeby odpowiada Dental Skills Institute, który ma w swojej ofercie szkolenia dla dentystów różnych specjalizacji. Aby dowiedzieć się jakie kursy dla dentystów oferuje DSI zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.dsi-edu.com