Kłopoty ze słuchem mogą stać się powodem wielu problemów w naszym życiu – odejście na wcześniejszą emeryturę, przedwczesne starzenie się, samotność, utrata zaufania do innych, a także zagrożenie własnego bezpieczeństwa. Dla wielu osób niedosłuch jest oznaką starości i powodem do wstydu, dlatego też rezygnują z noszenia aparatów słuchowych, czyli urządzeń, które nadzwyczaj wspomagają życie codzienne przy tego typu problemach. Zbliżający się nowy rok to czas podsumowań i postanowień, dlatego też korzystając z okazji przedstawiamy powody, dla których w 2018 roku powinieneś zainwestować w aparat słuchowy, jeśli cierpisz na jakiekolwiek problemy ze słuchem.

Stałe dochody

Niektórzy ludzie pomimo upływających lat, wciąż posiadają ogromne chęci do codziennej pracy. Jednak często z powodu problemów ze słuchem są zmuszeni do przejścia na wcześniejszą emeryturę. Większość zadań wymaga określonego poziomu słuchu, jak na przykład podczas spotkań z klientami czy nawet odbioru telefonu. Jeśli podczas 40sto godzinnego tygodnia pracy, zmaganie się ze słuchem sprawia ci ogromne problemy, wysiłek ten może nie być wart zachodu… Jeśli natomiast skorzystasz z aparatów słuchowych będziesz mógł pracować w swojej dziedzinie dłużej (jeśli oczywiście sobie tego życzysz) i zapewnić sobie stałe dochody.

Bezpieczeństwo

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale słysząc otoczenie, w którym się znajdujemy, jesteśmy bardziej świadomi i rzadziej narażeni na upadek. Wraz z naszym wiekiem, upadek może spowodować naprawdę poważne obrażenia ciała – uszkodzenia głowy, złamane kości, liczne siniaki… Możesz tego uniknąć korzystając z aparatów słuchowych! Słysząc, będziesz mieć wzmożoną świadomość tego, gdzie się znajdujesz i unikniesz nieprzyjemnych potknięć i upadków.

Niezależność

Wraz z wiekiem jesteśmy coraz słabsi – taka już kolej życia. W takich sytuacjach najbliższa rodzina, stając na wysokości zadania, proponuje wspólne mieszkanie. Jednak seniorzy nie chcą być ciężarem dla innych i często podejmują decyzję o samodzielnym mieszkaniu, co w przypadku problemów zdrowotnych wcale nie jest takie łatwe… Jeśli chcesz być niezależny pomimo problemów ze swoim słuchem, aparaty słuchowe to krok w kierunku utrzymania swojej samodzielności. Jeśli słuch nie sprawia nam żadnych problemów, możliwości są nieograniczone!

Relacje z innymi

Starsze osoby, które decydują się na noszenie aparatów słuchowych, pozostają w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Mogą prowadzić bezproblemowe rozmowy i budować relacje z innymi bez ciągłego powtarzania „Słucham? Możesz powtórzyć?”. Nie uciekają przed kontaktem z innymi ludźmi i są otwarci na zawieranie nowych znajomości. Ponadto aparaty słuchowe poprawiają także emocjonalną stronę życia, rozwijając w nas większą empatię i pozytywny stosunek do innych ludzi.

Jeśli w nowym roku chcesz zostać o wiele lepszą wersją siebie niż w roku poprzednim, nie zwlekaj i powitaj 2018 rok z wyjątkowym aparatem słuchowym, który wpłynie niezwykle korzystnie nie tylko na twoje życie codzienne, ale także samopoczucie!

Inspiracja: StrefaSluchu.pl – Aparaty Słuchowe