Gdzie zlokalizowane są lwie zmarszczki?

Te upiorne zmarszczki… Każda kobieta po trzydziestce zachodzi w głowę, jak się ich pozbyć. To naturalny proces związany ze starzeniem się skóry. W zależności od typu cery, stylu życia, rysów i mimiki, bruzdy pojawiają się w różnych partiach twarzy; wiele z nich zyskało nawet własne nazwy. Lwie zmarszczki określane są również jako zmarszczki gniewu, stosuje się również określenie marsowe czoło. Te nieco metaforyczne nazwy dotyczą pionowej zmarszczki czy też bruzdy pojawiającej się na czole między brwiami. Zazwyczaj tworzy się jedna linia, natomiast bywa również, że pojawiają się dwie lub trzy równoległe zmarszczki. Ten typ zmarszczek zaliczany jest to zmarszczek mimicznych, ponieważ powstaje przede wszystkim poprzez ruchy twarzy – ściągnięcia brwi podczas uczucia gniewu smutku, niekiedy uśmiechu czy też mrużenia oczu przy pracy przed komputerem lub rażenia promieni słonecznych.

Jak pozbyć się bruzd na czole?

Podstawą jest dobranie odpowiedniej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. W serum, kremach i maskach szukajmy odpowiednich składników. Kolagen wesprze odbudowę naskórka i elastyczni go. Niezbędny będzie kwas hialuronowy, który wiąże cząsteczki wody, przyspiesza regenerację i elastyczność. Warto także wybrać kosmetyki z algami morskimi, które zahamują procesy obumierania i wypełniają ubytki w strukturze komórkowej.

Należy również oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki. Zabiegi kosmetyczne przyniosą bowiem natychmiastowe i długotrwałe efekty. Bardzo ciekawą propozycją jest laser, najlepiej frakcyjny. Takie rozwiązanie pozwala na wygładzenie lwiej zmarszczki już po jednym zabiegu!

Jak wygląda likwidacja bruzd przy pomocy lasera?

Impulsy lasera frakcyjnego kierowane są na skórę jeden obok drugiego, co powoduje mikrouszkodzenia zniszczonych i starzejących się komórek znajdujących się w głębokich warstwach. To właśnie jest bodźcem, który zmusza skórę do regeneracji i odbudowy – powstają nowe zdrowe komórki, a tkanka ma bardziej zwartą i spoistą strukturę. Produkowany zostaje kolagen i elastyna, które odpowiedzialne są za sprężystość, napięcie i elastyczność cery. To wszystko pozwala na wyraźne wygładzenie skóry i znaczne spłycenie zmarszczek, nawet tak mocno zarysowanych jak lwie bruzdy znajdujące się na czole. Tak jak wspomnieliśmy efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale wskazane jest, aby przeprowadzić 4-6 sesji mniej więcej co dwa tygodnie. Warto podkreślić, że po zabiegu laserowym piękny wygląd skóry wspierany odpowiednią pielęgnacją utrzymuje się przez kilka lat.

Tuż po samym zabiegu występuje opuchlizna i zaczerwienienie skóry, które trwają jeden lub kilka dni. Często również pojawia się chwilowa szorstkość skóry, co nie przeszkadza jednak w codziennym funkcjonowaniu.

Źródło: Klinikakrajewski.pl – klinika medycyny estetycznej Radom